Sosyal Medya Reklam

Günümüz şartlarında tüm kurumsal firmaların kullanmaya başladığı sosyal medya reklam kampanyaları aslında fazlasıyla önemlidir. Zaten bunun farkına varan firmalar da çoktan bu yol ile kar marjlarını artırmaya başladılar. Hatta bizler gibi işinin ehli bir firma ile söz konusu çalışmaları yaptıran şirketler de çoktan kazanmaya başladılar bile. O halde sizler de aynı yolu takip edebilir ve bu sektördeki yerinizi alabilirsiniz.

sosyal medya reklam

Facebook Reklamı

Eskiye oranla artık kullanıcı sayısı milyarlarla ölçülebilen Facebook reklam konusunda gerçekten de oldukça iyidir. Çünkü kullanıcı sayısı çok fazladır. Bununla birlikte de Facebook’un kendi teknik alt yapısı sizi doğrudan potansiyel müşterilerinizle buluşturmak üzere hazırlanmıştır. Örneğin Facebook reklam oluşturma çalışmalarınızda kendinize uygun bir lokasyon seçmeniz ve kişisel bilgiler göz önünde tutularak tam da istediğiniz kişilere ulaşmanız mümkündür. Ayrıca yine Facebook üzerinden yayınladığınız reklamlarınız için gerçek verilere dayanan raporlarla geri dönüş almanız da mümkündür.

Instagram Reklamı

Facebook’un bir yan kuruluşu da diyebileceğimiz Instagram reklamı ve diğer işlevleri de kesinlikle çok önemlidir. Çünkü birçok Facebook kullanıcısının Instagram hesabı açtığı bilinen bir gerçektir. O halde neden siz de bu pazarı kullanmayasınız ki? Hem böylelikle müşteri sayınız ve satış ağınız da genişlemiş olur. Bu nedenle de içiniz rahat şekilde bizlere güvenebilir ve sizler için etkili bir Instagram reklamı yapmamızı talep edebilirsiniz.

Twitter Reklamı

Aslına bakarsanız Twitter reklam modelleri çok çeşitlidir. Ancak kullanım açısından hepsinde aynı tekdüzelik görülmektedir. Ama yine de sizler tercihinizi Twitter’dan yana yapmışsanız bizler de sizi destekleyecek ve elimizden gelenin de fazlasını yapacağız. Çünkü bu mecra da sosyal medya siteleri içerisine dahildir. Ayrıca kullanıcı sayısı ile birlikte açılan hesap sayısı da Facebook’a çok yakındır. O halde Twitter reklamları ile Facebook ve Instagram’da ulaşamadığınız kişilere de doğrudan erişim sağlamış olursunuz. Bu da stratejik olarak çok daha fazla kazanmanızı sağlar. Ancak tüm sosyal medya reklam çalışmalarının uzman ellerde yapılması gerekmektedir. Yoksa bu işe yatırdığınız meblağ sadece yetersiz bir çalışmanın sonucu olarak zarara dönüşebilir.

 Mail: analiz@creddigital.com

 Bizi Ara 0212 909 23 50