Sosyal Medya Paylaşım

Her ne kadar kendinize ait bir web sitesine sahip olsanız da hiçbir şey sosyal medya paylaşım seçeneklerinin yerini tutmayacaktır. Çünkü günümüzde insanlar yavaş yavaş ellerini sıradan web sitelerinin üzerinden çekmekte ve bunun yerine de sosyal medya sayfalarını koymaktadırlar. O halde sizin de ilk başlangıç noktanız burası olmalıdır.

sosyal medya paylaşım

Facebook Paylaşım

Diğer tüm sosyal medya sitelerinden önce var olan ve ilgiyi kolaylıkla üzerine çekmeyi başaran Facebook paylaşım mantığı ile de satış miktarınızı yükseltmeniz mümkündür. Fakat haftada birkaç kez site üzerinden paylaşım yapmanız yüksek miktarda satış getirisi sağlamayacaktır. Ayrıca birilerinin sizin sayfanızı beğenmesi de yeterli gelmeyecektir. O halde bir de bizim taktiklerimizi deneyebilir ve nasıl kısa sürede çok fazla kazanç sağlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Instagram Paylaşım

Facebook gibi bir kullanıma sahip olan Instagram paylaşım teknikleri açısından da oldukça kullanışlıdır. Bir diğer açıdan kullanıcıların da yavaş yavaş Facebook’u terk etmesi ve Instagram’a yönelmesi de içinizin rahat etmesini sağlayabilir. Fakat yine Facebook’takine benzer şekilde sadece paylaşım yapıp takipçi çekmek sizlerin işini görmeyecektir.

Kaldı ki bu konuda “Şu kadar paraya bu kadar ziyaretçi” diyen birçok dolandırıcı da iş yapmaktadır. Öyleyse onların ağına da düşmeden kendi kararlarınızı kendiniz vermeli ve internet üzerinden tanımadığınız birilerine para ödemek yerine her bakımdan lisanlı bizlere güvenebilirsiniz.

Twitter Paylaşım

Facebook ve Instagram size göre değilse bir de Twitter paylaşım seçeneklerini deneyebilirsiniz. Ancak hemen uyaralım ki Twitter satışları da en az diğer mecralar kadar meşhurdur ve tam manasıyla olmasa da burada da ciddi bir satış rakamına ulaşmanız mümkündür. Fakat bizler genellikle her üç mecrada da paylaşımlar yapılmasını öneriyor ve birbirleri ile bağlantılı olmalarını ön görüyoruz. Çünkü birbirinden bağımsız şekilde yapılan paylaşımlar farklı müşteri gruplarını da yanında getiriyor. Bu da sayfanızın imajını olumsuz yönde etkileyebiliyor. Çünkü Facebook’ta A ürününü tanıtırken, Instagram’da B ve Twitter’da C ürününü tanıtmanız firmanızın değişenlerini etkileyebiliyor. Bu da çok müşteri toplama niyeti ile girilen yolda ciddi şekilde zarara yol açabiliyor.

 Mail: analiz@creddigital.com

 Bizi Ara 0212 909 23 50